Sportoviště – výstavba a údržba

Díky našim dlouholetým zkušenostem tenisových trenérů víme, jak má vypadat správně zhotovený tenisový a vůbec všechny víceúčelové antukové kurty i kurty s jinými povrchy, např. umělé trávníky. Dlouhá léta tak stavíme antukové kurty a provádíme jejich údržbu, stejně jako kurty umělé.

Antuková hřiště

Naše nabídka zahrnuje výstavbu a rekonstrukci stávajících tenisových kurtů a víceúčelových hřišť. Na stavby antukových kurtů používáme kvalitní antuku od prověřeného výrobce.

Při výstavbě kurtu klademe důraz na přesné ruční zpracování a dostatečný odvod dešťových vod z povrchu i ze spodní vrstvy antukových kurtů. Naše kurty jsou tak hry schopné pár minut po obvyklém dešti.

Dodáváme i nezbytná vybavení tenisových kurtů jako jsou sloupky, síť, síťovačky, správné válce a košťata.

Výhodou antukových kurtů jsou nižší pořizovací náklady a herní vlastnosti povrchu, které vyhovují většině hráčů. Nevýhodou je pak jejich náročná údržba (příprava před sezónou, každodenní údržba, zazimování).

Umělé trávníky

Také umíme zhotovit čím dál tím více oblíbená hřiště z umělého trávníku. Používáme umělý trávník se vsypaným křemičitým pískem, který je určen zejména pro tenis. Takový umělý povrch je neprašný a zaručuje kvalitu ze hry.

Mezi nejčastěji používané trávníky pro tenis můžeme doporučit umělý trávník Deporte 12, Fast track 15, 18, 10, Padel 12 a Court 15. Povrch těchto kurtů je nenáročný na údržbu, je barevně stálý a lze na něm hrát tenis v podstatě 24 hodin denně.